Strona głównaBez kategoriiZabytkomania 2020 – Murem za Pyrzycami

Zabytkomania 2020 – Murem za Pyrzycami

2021-01-08

Docenieni przez Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie!

Trzech zdolnych młodych filmowców z Pyrzyc – Max, Artur i Mikołaj stworzyło film promujący lokalny zabytek i wzięło udział w prestiżowym ministerialnym konkursie Zabytkomania 2020. W przyszłej edycji chcą powalczyć o główną nagrodę. Gratulujemy!!!

opis: w niezwykłej przestrzeni wirtualnych Pyrzyc – spotykają się młodzi Pyrzyczanie. Tematem ich zainteresowań jest historia miasta, a dokładnie najważniejszego zabytku jakim jest Pyrzycki Mur Obronny. Pojawiają się pytania: Czy widać go z kosmosu? Co ma wspólnego z lodówką i czy jest najdłuższy w Polsce.

Do nagrania zapraszają ze zarówno ze świata realnego; członka rodziny dziadka, który od 64 lat mieszka w Pyrzycach, pracuje w lokalnej instytucji kultury i interesuje się dziejami miasta oraz ze świata gry Pyrzyce City Break – przyjaciół z szkolnej ławki, którzy jako awatary zadają pytania.

Zapraszamy do obejrzenia.

Obsada:

Maksymilian Świergul – narrator

Ryszard Zgłobicki – epizod/dziadek

Artur Alfaro – turysta

Mikołaj Świergul – turysta

Awatary – goście

Produkcja filmowa: Max Świergul – zdjęcia/montaż

Artur Alfaro – animacja/zgranie ekranu gry

Mikołaj Świergul – casting

W filmie wykorzystano: Muzykę z Oblicza Pyrzyczanek – Maciej Cybulski + Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce Zdjęcia archiwalne – Wizerunek Pyrzyckich Murów Obronnych Grę/Świat – Pyrzyce City Break/Roblox – Artur Alfaro

opieka: Rafał Roguszka Raf Rog

Pyrzycki Dom Kultury

Gmina Pyrzyce

Pyrzyce 2020