Strona głównaBez kategoriiWystawa poplenerowa DUCHOWOŚĆ NATURY

Wystawa poplenerowa DUCHOWOŚĆ NATURY

2016-11-15

wystawa-poprawiona     Ekspozycja „Duchowość natury” jest wynikiem pleneru malarskiego, który odbył się w Dziwnówku w dniach 27.08.- 03.09.2016 r. Uczestnikami warsztatów artystycznych byli członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku Pomorza Zachodniego. Nasz pyrzycki Uniwersytet reprezentowały Panie Lilia Boczkowska i Maria Rzepiak. Opiekę artystyczną pleneru sprawował Jan Michał Szewczyk artysta malarz ze Szczecina a nad całością czuwała Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie, organizator i autorka projektu: Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku.

    Spotkanie nad morzem zainspirowało wszystkich do przeżycia i zarejestrowania na obrazach chwil ulotnych a zarazem ukrytych gdzieś w otaczającej naturze. „Plenerowicze” otrzymali płótna i przez 7 dni zmagali się z tematem spotkania. W prezentowanych pracach, które możemy oglądać na wystawie, zauważyć można różnorodność w interpretacji i kompozycji malarskiej. Pierwsze efekty prac można było oglądać na wernisażu kończącym plener w Ośrodku „Familijni”, który został zorganizowany nie tylko dla uczestników Letniej Szkoły Seniora ale i dla przebywających tam kuracjuszy.

    Zgodnie z zamysłem organizatorów, wystawa prac przez rok od października 2016 r. do maja 2017 r. będzie „kolekcją wędrującą” po naszym województwie. Odwiedzi 10 Uniwersytetów oraz wiele instytucji, w tym Domy Kultury, Biblioteki i Urzędy. W Pyrzyckim Domu Kultury będzie można oglądać ją od 1 do 30 grudnia w holu na parterze.

                                                                                                                                       From