Strona głównaBez kategoriiWyjątkowy Koncert Exquartet – w PDK-u

Wyjątkowy Koncert Exquartet – w PDK-u

2019-11-25

PLAKAT

Muzycy Katarzyny Nosowskiej, Tymona Tymańskiego i Sławomira Wilka. Prosto ze scen w Nowojorskiej Carnegie Hall, Santander Music Festival w Hiszpanii i Filharmonii Szczecińskiej.
Wykładowcy na Akademii Sztuki  i koncertmistrzowie. Teraz na scenie w Pyrzycach!
data: 01.06.2019 r. (niedziela)
godz. 19:00
miejsce: sala koncertowa Pyrzyckiego Domu Kultury
wstęp wolny/ ilość miejsc ograniczona / wejściówki do pobrania w sekretariacie PDK
Program koncertu: 
Stanisław Moniuszko – I kwartet smyczkowy d-moll 
Carl Loewe – I kwartet smyczkowy  
Philip Glass – II kwartet smyczkowy  Company
 
Éxquartet to zespół składający się z wyjątkowych osobowości muzycznych Orkiestry Filharmonii w Szczecinie:
 
Monika Sawczuk – skrzypce
Swoje doświadczenie zdobywała w prestiżowych orkiestrach młodzieżowych i profesjonalnych, występując m.in. na Festiwalach: Young Euro Classic w Berlinie, Chopin i jego Europa, Santander Music Festival w Hiszpanii, Festival International de Piano we Francji, International Festival w Edynburgu, Baltic Sea Festival w Sztokholmie oraz Al Bustan Festival w Libanie. Występowała jako solistka na festiwalu: Mistrzowie Polskiej Wiolonistyki, a także nagrywała płyty z Pan European – Philharmonia wykonując partie solowe. W roku 2016 z towarzyszeniem Filharmonii Zielonogórskiej koncertowała solo w Holstebro oraz Borreby (Dania). Laureatka I nagrody na międzynarodowym konkursie Jugendkunstpreis Erkner (Niemcy) w 2016 zwyciężyła w kategorii kameralnej, w roku 2017 w kategorii solowej. Zdobywczyni nagrody „Bialskie Talenty” oraz dwukrotna zwyciężczyni w konkursie skrzypków w Zamościu.
Łukasz Górewicz – skrzypce
Klasyczny i awangardowy skrzypek, kompozytor, a także dyrygent. Napisał muzykę i poprowadził orkiestrę podczas obchodów 30-lecia powstania Solidarności – „Freedom Symphony” .Twórca muzyki teatralnej i filmowej. Finalista I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Z. Seiferta w Krakowie. Pojawił się jako muzyk sesyjny na płytach m. in. Tymona Tymańskiego, Katarzyny Nosowskej, Marcina Macuka, Ecstasy Project, Baltic Neapolis Orchestra (Quartet), Soboty. W 2015 roku wydał pierwszą autorską płytę „The String of Horizons”
Grzegorz Sadowski – altówka
Koncertował w najbardziej prestiżowych salach Europy w ramach międzynarodowych projektów muzycznych jako lider grupy altówek. Występował jako solista z towarzyszeniem Filharmonii Zielonogórskiej oraz Orkiestry Symfonicznej OiFP. Współpracował z orkiestrami NFM Filharmonii Wrocławskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży, University of Gothenburg Symphony Orchestra. Laureat I miejsca w konkursie Jugendkunstpreis Erkner oraz laureat Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego.
Tomasz Szczęsny – wiolonczela
Wieloletni koncertmistrz grupy wiolonczel w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jako solista i kameralista współpracował z takimi artystami jak Roman Jabłoński, Kevin Kenner, Bartłomiej Nizioł, Anna Maria Staśkiewicz i Agata Szymczewska. Jest autorem transkrypcji pieśni Karola Szymanowskiego, które wraz z pozostałymi opracowaniami muzyki Szymanowskiego na wiolonczele i fortepian (Sławomir Wilk) zostały wydane na płycie Karol Szymanowski. Works for cello and piano. W roku 2010 wystąpił w słynnej sali Carnegie Hall w Nowym Jorku. Koncertował w przeszło dwudziestu krajach świata na trzech kontynentach. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego sztuk muzycznych.
Na koncert zaprasza: Pomorze Zachodnie, Burmistrz Pyrzyc oraz Pyrzycki Dom Kultury