Strona głównaBez kategoriiWybitni i…Wybitni, w PDK! Uwaga – gratka nie tylko dla fanów jazzu.

Wybitni i…Wybitni, w PDK! Uwaga – gratka nie tylko dla fanów jazzu.

2020-09-30

Już 12.10 w poniedziałek o godz.18:00 zapraszamy wszystkich na wyjątkową szansę posłuchania wybitnych polskich muzyków młodego pokolenia. To nie tylko gratka dla fanów i znawców jazzu. To doskonała okazja do spotkania dla tych którzy po prostu kochają muzykę.

Dzięki uprzejmości Sylwester Ostrowski na koncert obowiązuje wstęp wolny, chociaż przypominamy, że w związku z epidemią ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego polecamy odbiór darmowej wejściówki już od 05.10 w naszym biurze.
Dziękujemy również osobom, które zainicjowały ideę: Dominikowi Molowi i Arturowi Chrzanowskiemu.
Poniżej słowo o muzykach i do zobaczenia!
Jazz Forum Talents
To zespół największych nowych talentów polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy rok temu brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków wspaniałej piątki ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie i z macierzystymi zespołami (Kasia Pietrzko Trio, SKICK- SKIUK, Tomasz Chyła Quintet, Weezdob Collective).
Duża część tej konstelacji uczestniczyła w lutym br. w ekspedycji do rodzinnego miasta Charlie’ego Parkera – Kansas City, by uczcić jubileusz stulecia urodzin geniusza jazzu. Polski kontyngent wystąpił na specjalnym koncercie w słynnym klubie The Ship i nagrał album „Jammin’ with KC” z gościnnym udziałem amerykańskich luminarzy jazzu: Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. special guests Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold, Eric Allen. Premiera albumu już we wrześniu 2020.
Jazz Forum Talents
Kasia Pietrzko – p
Maciej Kądziela – as
Jakub Mizeracki – g
Tomasz Chyła – viol
Kacper Smoliński – hca
oraz
Sylwester Ostrowski – ts
Joris Teepe – b
Eric Allen – dr
Kasia Pietrzko – pianistka, liderka zespołu Kasia Pietrzko Trio. Nominowana do nagrody Fryderyk 2018
za Jazzowy Debiut Roku, laureatka ankiety Jazz Top i „Mateusza” Trójki w kategorii Nowa Nadzieja. W 2018 roku zagrała w zespole mistrza Tomasza Stańki na Jego ostatnim koncercie. Ma na koncie dwa autorskie albumy i dziesiątki zagranicznych koncertów.
Jakub Mizeracki – gitarzysta zespołu Skicki-Skiuk, który w 2017 roku zdobył Grand Prix Konkurs na
Indywidualność Jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. W 2019 Mizeracki zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Jarosława Śmietany. Grał m.in. z Billym Cobhamem
i Leszkiem Możdżerem.
Maciej Kądziela – saksofonista altowy, współlider zespołu ZK Collaboration. Uczył się m.in. w Nowym Jorku na Columbia Univesity, pobierał też lekcje u Lee Konitza i Grega Osby’ego. Ukończył duńskie Rhythmic Music Conservatory. Współpracował m.in. z Dave’em Youngiem i Jerzym Małkiem. Obecnie sam uczy adeptów sztuki jazzowej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współtwórca niezwykłego projektu
„Virtual Big Band Cho-Jazz 50” na 50-lecie warsztatów jazzowych w Chodzieży.
Kacper Smoliński – wirtuoz harmonijki ustnej, członek zespołu Weezdob Collective, z którym w 2018 wygrał Konkurs na Indywidualność Jazzową na festiwalu Jazz nad Odrą. Stypendysta „Młodej Polski”. Ukończył Jazz-Institut Berlin. Uczył się u Grega Cohena. w 2019 roku Krzysztof Herdzin napisał dla niego „Concerto for Harmonica and String Orchestra”, które miało swoją prapremierę w Łomży.
Tomasz Chyła – jeden z najlepszych polskich skrzypków jazzowych, lider zespołu Tomasz Chyła Quintet, z którym nagrał trzy albumy. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyk. Laureat konkursu Jazz Juniors 2016. W 2018 zagrał brawurowy koncert na jazzowej scenie festiwalu Pol’and’Rock. Koncertował w całej Europie i w Chinach.
Sylwester Ostrowski – jeden z czołowych polskich saksofonistów tenorowych, kompozytor, lider, a także promotor jazzu i entrepreneur, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz. Inicjator wielu międzynarodowych projektów z udziałem wybitnych muzyków amerykańskich, jak m.in. Billy Harper, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold, Freddie Hendrix, Dominique Sanders, Eric Allen.
Współorganizator, razem z amerykańskim stowarzyszeniem Jazz Sister Cities, takich globalnych przedsięwzięć, jak ekspedycja gwiazd polskiego jazzu na Safaricom International Jazz Festival w Nairobi, Kenia, czy do Kansas City.
Eric Allen – pochodzący z Waszyngtonu, obecnie mieszkającym w Polsce perkusista jazzowy na którego
styl mieli najwięksi jak Art Blakey, Max Roach, Buddy Rich, Tony Williams, Elvin Jones, “Papa” Jo Jones, “Philly” Jo Jones i Jimmy Cobb. Eric w swojej ponad 40 letniej karierze artystycznej koncertował i nagrywał na całym świecie
w zespołach takich gigantów jazzu jak Wallace Roney Quintet, Illinois Jacquet Quintet czy Lionel Hampton.
jazz forum