Strona głównaAktualnościStworzymy „Strefę dostępności”…

Stworzymy „Strefę dostępności”…

2024-07-01

W ubiegłym roku zakończyliśmy realizację projektu „PDK otwarci na dostęp” w ramach przedsięwzięcia grantowego Kultura bez barier. Istotą takich projektów są nie tylko wartościowe działania tu i teraz, ale przede wszystkim ich trwałość i rezonowanie w przyszłości.

I tak oto, PO RAZ PIERWSZY w historii Festiwalu Pyrzyckie Spotkania z Folklorem / Pyrzyce Meetings with Folklore stworzymy STREFĘ DOSTĘPNOŚCI, czyli specjalnie wydzielone miejsce składające się z podestów.
Kto będzie mógł z niej skorzystać?
Każdy, kto poczuje taką potrzebę np. osoby mające trudności z chodzeniem, czy poruszające się na wózkach, osoby nieprzepadające za tłumem, nadwrażliwe na hałas, z niskorosłością, rodzice/opiekunowie z małymi dziećmi i wózkami itp.

I wyprzedzając prawdopodobne opinie, które mogą się pojawić w rozmowach, że przecież wcale nie ma dużo takich osób… Nieważne jak wiele z nich skorzysta ze strefy. Może to być nawet JEDNA, która wybierze się na festiwal po raz pierwszy, bo poczuje się ważna i zauważona, gdyż jej potrzeby i trudności zostały dostrzeżone.

Dodatkowo w punkcie informacyjnym do wypożyczenia dostępne będą SŁUCHAWKI WYCISZĄJCE dla osób z nadwrażliwością słuchową.

A pozostając w temacie dostępności:
Czujemy się niezwykle wyróżnieni ☺️ i szczęśliwi 🤩 z powodu zakwalifikowania się do Przedsięwzięcia szkoleniowo-grantowego w ramach Projektowania Uniwersalnego Kultury jako jedna z 30 instytucji w kraju (aplikowało ich 180). Razem z nami zakwalifikowali się m.in: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, czy Muzeum Kinematografii w Łodzi.
✅ Jesteśmy również jedną z 17 instytucji, która otrzymała maksymalną ilość punktów 😍

Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj:
https://www.nck.pl/szko…/projektowanie-uniwersalne-kultury

#projektowanieuniwersalnekultury#modeldostępności#autodiagnoza#grant