Strona głównaBez kategoriiStop Hejtowi 2018′

Stop Hejtowi 2018′

2018-03-21

We wtorek 20 marca 2018 r. w przeddzień wiosny przy Mini Tężniach w Pyrzycach odbyła się manifestacja pod hasłem STOP HEJTOWI. Organizatorami tego przedsięwzięcia była burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska i Pyrzycki Dom Kultury. Tuż po manifestacji, na scenie domu kultury miało miejsce istne hip-hopowe przesilenie. W ramach akcji STOP HEJTOWI wystąpili „Tragarze” i młody gniewny „Sarius”. Były łapki w górze, wspólne melorecytacje i buzujące hormony w powietrzu.

– TRAGARZE to grupa kumpli ze Szczecina (Przemysław, Pelo, Chillu i Dj Twister) częstująca słuchaczy muzyką hip-hop, funky i reggae z domieszką retro. Refleksyjne teksty wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70 i 80 nadają przekazowi niepowtarzalną aurę. To istny kalejdoskop powagi, humoru i ironii z domieszką metropolitarnego klimatu. Słowem, muzyczne delicje.

– Po Tragarzach scenę opanował Sarius, młody gniewny raper, który zadebiutował w listopadzie 2013 r. Ma mocny i charakterystyczny styl. Pochodzi z Częstochowy. Jego debiutancki album „Blisko Leży Obraz Końca” powstał pod skrzydłem DJ Eproma. Kolejne albumy i epki cieszą się dość dużą popularności a teraz ukazuje nam nowy krążek „Antihype”. To 14 utworów opowiadających o ciężkiej drodze do sukcesu, rywalizacji z samym sobą i otaczającym światem oraz niechęci do obecnej sytuacji, można powiedzieć klasyczny bunt młodego człowieka u progu budzącej się wiosny.