Strona głównaBez kategoriiPyrzyczanie zostali „wkręceni” w Gospel i to jaki!

Pyrzyczanie zostali „wkręceni” w Gospel i to jaki!

2021-09-01

Wczorajsza scena była wypełniona po brzegi a na widowni zabrakło wolnych miejsc. Wszystko za sprawą niezwykłej inicjatywy „Wkręć się w Gospel”, świeżo zawiązanej grupy Gospel in Love w ramach projektu Pyrzycki Dom Kultury „DOM Z KULTURY+”. Energia muzyki porwała publiczność do wspólnego radosnego śpiewu i tańca. Debiutujący chór poprowadziła na scenie i przygotowała warsztatowo, jedna z najznamienitszych ikon tego gatunku w Polsce, dla wielu znana z koncertów z najlepszymi wokalistami (tylko m.in z M.Szcześniak, K. Krawczyk, Kayah itd.), dla innych z serialowych hitów (Listy do M, Agentki), występach z Adamem Sztabą czy Krzesimirem Dębskim a dla najmłodszych z „Króla Lwa” – Beata Bednarz – profil oficjalny.
Mamy wstępną deklarację, że projekt będzie żył już własnym życiem w PDK a zespół wystąpi 22.10.2021 na Inauguracji Roku Kulturalnego.
Inicjatywa Wkręć się w Gospel jest częścią projektu Pyrzyckiego Domu Kultury „DOM z KULTURY+”, który realizuje działania dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.
Autorzy – Gospel in Love: Waldemar Pender, Agnieszka Gołąb Renata Tobera
Zdjęcie: Maksymilian Świergul
Dźwięk: Ryszard Zgłobicki
Światło/scena: Krzysztof Oszczyk
Koordynacja (PDK) Kasia Pluta
Koncepcja/DOM Z KULTURY+ Raf Rog (Rafał Roguszka)
gospel koncert