Strona głównaBez kategoriipyrzyce.fm

pyrzyce.fm

2018-02-28

27 lutego 2018 roku w Sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się konferencja dotycząca otwarcia internetowej młodzieżowej rozgłośni radiowej pyrzyce.fm. Spotkanie zostało zorganizowane przez Marzenę Podzińską Burmistrz Pyrzyc, Rafała Roguszkę Dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury oraz Rafała Remonta redaktora naczelnego rozgłośni radiowej. W konferencji uczestniczyli dyrektorzy szkół z terenu Gminy Pyrzyce, sołtysi, media oraz młodzież zainteresowana udziałem w tym projekcie.

Studio nagraniowe i rozgłośnia radiowa pyrzyce.fm powstały w budynku Pyrzyckiego Domu Kultury, a pomieszczenia wyposażone są w pełni profesjonalny sprzęt.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki realizacji zadania: „Zakup wyposażenia w celu utworzenia młodzieżowej rozgłośni radiowej oraz studia nagraniowego w Pyrzyckim Domu Kultury” – UMOWA Nr 05778/17/FPK/NCK z dnia 19.06.2017 r. dotycząca dofinansowania zadań w ramach Programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Całkowita wartość zadania wyniosła 78 909,14 zł, z czego dotacja Ministra wyniosła ostatecznie 56 699,17 zł, a pozostała kwota to środki własne Pyrzyckiego Domu Kultury. Do realizacji tego przedsięwzięcia przyłączyła się również Gmina Pyrzyce, a mnóstwo pracy i zaangażowania w ten sukces włożyli sami pracownicy PDK.

Zakup sprzętu i wyposażenia z dotacji Ministra to zadanie typowo inwestycyjne, a kolejny etap już bez dofinansowania to edukacja, praca z dziećmi i młodzieżą. Projekt oparty będzie na tworzeniu materiałów dźwiękowych dotyczących istotnych wydarzeń z Ziemi Pyrzyckiej i jej okolic. Obecnie ruszyła już strona internetowa pyrzyce.fm: http://radio-pyrzyce.pl , planowane są również audycje na żywo.