Strona głównaBez kategoriiPyrzyce City Break! Kultura w Sieci/#PDK – podłącz się i oderwij od rzeczywistości!

Pyrzyce City Break! Kultura w Sieci/#PDK – podłącz się i oderwij od rzeczywistości!

2020-08-27

Pyrzyce – City Break.

Część 1. Pyrzycki Dom Kultury – pierwszy fragment mapy.

…w najważniejszym punkcie małego miasteczka gdzieś w Europie, spotykają się tajemnicze „ludziki” o niebywałych osobowościach. To tu spotykają się na długie rozmowy i snują plany. Różnią się wszystkim: imionami, wyglądem, wiekiem czy pomysłami na zabawę. Łączy ich jedno. Wiedzą, że ich miasto ostatnio opustoszało i trzeba znaleźć tego przyczynę, no i w końcu coś z tym zrobić…

link do gry: https://www.roblox.com/games/5615750766/Pyrzyce-City

Mam na imię Artur…

W działalność Pyrzyckiego Domu Kultury zaangażowany jest wolontariusz, który od lat doskonale radzi sobie w tworzeniu Światów w wirtualnej przestrzeni platformy Roblox. Jeszcze wtedy jako 12 latek, który 9 lat swojego dzieciństwa spędził w Japonii i na Filipinach, przez kilka miesięcy w domowym zaciszu i podczas „wizyt studyjnych” w instytucji, tworzył swój pomysł na Pyrzyce w internecie. Stał się więc Robloxowym Deweloperem miejsca, w którego realizację zaangażował cały zespół pracowników Domu Kultury i zaprzyjaźnionych dzieci i młodzieży. Dzięki swojemu bystremu umysłowi, znajomości podstaw programowania, zamiłowaniu do architektury, sztuki, historii i a może przede wszystkim intuicji do ludzi, Artur tworzy miejsce, którego w Pyrzycach brakowało. Miejsca na City Break – krótki wirtualny wypad w okolice Pyrzyckiego Domu Kultury. Warto wspomnieć, że jego pomysł zyskał aprobatę Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci” 2020.

W ramach projektu Pyrzyckiego Domu Kultury – „PDK- podłącz się i oderwij od rzeczywistości” prowadził z rówieśnikami pionierski webinART z poruszenia się po platformie Roblox. Roblox – Pyrzyce na największej platformie do grania online. Jednocześnie wykorzystanie profesjonalnej platformy Robloxa (korzysta z niej 65 mln. użytkowników dziennie), na której został utworzony „Pyrzyce – City Break”, pozwoliło na wykorzystanie sprawdzonych już algorytmów i opieki moderatora nad przestrzenią bezpieczeństwa (forma kontroli rodzicielskiej) a rodzicom na poczucie komfortu.

Realizacja klipu:

Max Świergul – prowadzenie i montaż

Artur – gość/ anonimowy twórca gry

Klara i Mikołaj – „testerzy” gry

Romuald Fijałkowski – zdjęcia,

światło Ryszard Zgłobicki – dźwięk

produkcja: Pyrzycki Dom Kultury

Projekt: #PDKpodłączsięioderwijodrzeczywistości – Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci”