Strona głównaBez kategoriiPszczela Metropolia. Miłość z wyboru – Program Społecznik 2019-2021

Pszczela Metropolia. Miłość z wyboru – Program Społecznik 2019-2021

2021-04-28

Wszyscy znamy doskonałą animację „Film o pszczołach”, której fabuła na szczęście dla nas ludzi kończy się dobrze. Tymczasem w Ryszewie u Przemka Maciąga miłośnika pszczół z wyboru i pszczelarza, który wie jak dbać o te bezcenne owady, takich dylematów nie ma.

Zapraszamy na kino o pszczołach, gdzie można od fachowca dowiedzieć się m.in. jak zbudowany jest ul, ba nawet do niego zajrzeć i zobaczyć królową – matkę pszczół, dowiedzieć się dlaczego bez niej rój nie przeżyje i ile musi się napracować pszczoła żeby przynieść 1kg miodu, co to jest pyłek, kit, propolis i mleczko pszczele no i jak rozpoznać prawdziwy miód i nie dać się nabrać na sztuczny.

W ramach „W naturze siła” prezentujemy film „Pszczela Metropolia”, który jest częścią większego eko-edukacyjnego projektu, dla dzieci ze szkół i przedszkoli z Pyrzyc i okolic.

Epizod: Przemysław Maciąg/pszczelarz „z zamiłowania”

Produkcja: Pyrzycki Dom Kultury

Zdjęcia: Romuald Fijałkowski

Koncepcja: Katarzyna Pluta

Współpraca: Grażyna Starzyńska, Katarzyna Kucharska, Rafał Roguszka

Za projekt odpowiada kreatywny zespół animatorów związanych z Pyrzycki Dom Kultury i Stowarzyszenie Nasze przedszkolaki. Zadanie dofinansowano w ramach programu Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski. Operatorem jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. #PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik #KoszalińskaAgencjaRozwojuRegionalnego