Strona głównaBez kategoriiPrzejrzyjmy biało-czerwoną! (zapowiedź)

Przejrzyjmy biało-czerwoną! (zapowiedź)

2021-05-01

Zobaczmy razem ożywioną biało-czerwoną na pana-panoramicznym ekranie z Pyrzyckich Murów Obronnych.

Ubierzcie na siebie coś ciepłego i do zobaczenia już w niedzielę po zmroku. 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej uczcimy niekonwencjonalnie. Przy fragmencie odrestaurowanego odcinka rozpoznawalnych, historycznych i najdłuższych w Polsce – Pyrzyckich Murach Obronnych, zaplanowaliśmy innowacyjną projekcję wizualną połączoną z dźwiękiem. Ożywiona formuła oparta na dziełach malarstwa historycznego, zdjęciach i materiałach filmowych, łącząca narracyjne proces powstawania i kształtowania się barw narodowych, ma uwrażliwić na symbole narodowe, a wirtualna podróż przez doniosłe momenty dziejowe, budzić poczucie z nich dumy.

Za realizację i koncepcję projektu odpowiada Pyrzycki Dom Kultury (Ryszard Zgłobicki i Rafał Roguszka), który zorganizował min. w 2020 roku projekt dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Oblicza Pyrzyczanek”, a część wizualną realizuje artystka Katarzyna Pawłowska (Pani Pawlosky), obecnie szykująca min. mapping dla Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej. Wsparcia finansowego projektowi udzielił współorganizator Fidei Defensor, grupa PGE i Lasy Państwowe (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie). Podziękowania za pomoc organizacyjną dla Mariusza Szymkowicza i Przemka Golczyka oraz Gminę Pyrzyce.

WAŻNE:

Emisja: Projekcja jest przygotowana w trybie powtarzającym, można ją zobaczyć co kilkanaście minut. Rozpoczynamy po zmierzchu i będziemy ją wyświetlać do godz. 22:30. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to i dłużej. Dlatego polecamy rotacyjne jej oglądanie. Organizator planuje również streaming video na kanał YT Pyrzyckiego Domu Kultury.

Informacja COVID19

Ze względu na panującą epidemię, osoby które będą przebywać na terenie realizacji projektu proszone są o zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek zasłaniających nos i usta. Informacje dotyczące wizerunku z racji na nagranie video, wizerunek osób które znajdą się w przestrzeni realizacji wizualnej projektu może zostać wykorzystany w klipie promującym.

Opis zdjęcia filmu: Na filmie widać pana-panoramę z oryginalnych zachowanych zdjęć z Monte Cassino, żołnierze, zdobyty klasztor, generał Władysław Anders z ożywionym elementami flagi i maków. W tle słychać fragment przemówienia Generała Władysława Andersa (napisy).