Strona głównaBez kategoriiPrzejrzeć Flagę…

Przejrzeć Flagę…

2021-04-23

Ożywione wirtualne obrazy na 30 metrowym panoramicznym ekranie z Pyrzyckich Murów Obronnych. Twórcy hitu „Oblicza Pyrzyczanek” z nowym projektem.
2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej uczcimy niekonwencjonalnie. Przy fragmencie odrestaurowanego odcinka rozpoznawalnych, historycznych i najdłuższych w Polsce – Pyrzyckich Murach Obronnych, zaplanowaliśmy innowacyjną projekcję wizualną połączoną z dźwiękiem. Ożywiona formuła oparta na dziełach malarstwa historycznego, zdjęciach i materiałach filmowych, łącząca narracyjne proces powstawania i kształtowania się barw narodowych, ma uwrażliwić na symbole narodowe, a wirtualna podróż przez doniosłe momenty dziejowe, budzić poczucie z nich dumy.
Za realizację i koncepcję projektu odpowiada Pyrzycki Dom Kultury, który zorganizował min. w 2020 roku projekt dla Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Oblicza Pyrzyczanek” a część wizualną realizuje artystka Pani Pawlosky obecnie szykująca min. mapping dla Muzeum Chopina w Warszawie.
Wsparcia finansowego naszemu projektowi udzielił współorganizator Fidei Defensor oraz Grupa PGE i Lasy Państwowe (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie).
Dziękujemy również Mariusz Szymkowicz i Przemek Golczyk za pomoc przy współorganizacji projektu oraz Gmina Pyrzyce za pomoc techniczną.
WAŻNE INFORMACJE:
Emisja:
Projekcja jest przygotowana w trybie powtarzającym, można ją zobaczyć co kilkanaście minut. Rozpoczynamy po zmierzchu i będziemy ją wyświetlać do godz. 22:30. Dlatego polecamy rotacyjne jej oglądanie z wysokości wałów.
Organizator planuje również streaming video.
Informacja COVID19
Ze względu na panującą epidemię, osoby które będą przebywać na terenie realizacji projektu proszone są o zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek zasłaniających nos i usta.
Informacje dotyczące wizerunku z racji na nagranie video, wizerunek osób które znajdą się w przestrzeni realizacji wizualnej projektu może zostać wykorzystany w klipie promującym.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „PRZEJRZEĆ FLAGE opowieść o biało-czerwonej w ożywionych obrazach Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 MAJA 2021 projekcja w trybie powtarzającym się od godzin wieczornych do 22:30 Pyrzyckie Mury Obronne przy Baszcie Sowiej Organizatorzy Współorganizator Sponsor ()B PGE kaGrupaEnergetyczna”