Strona głównaBez kategoriiPOŻEGNANIE WAKACJI

POŻEGNANIE WAKACJI

2016-08-12

ARTYSTYCZNIE, KULTURALNIE I WESOŁO POŻEGNALIŚMY TEGOROCZNE WAKACJE


27 sierpnia 2016 r. w parku im. Jana Pawła II Pyrzycki Dom Kultury zorganizował pożegnanie wakacji pn. GRANIE PYRZYCZANIE!
O godz. 14:00 najmłodsi mogli zobaczyć symulację wypadku drogowego przygotowaną przez OSP z terenu gminy Pyrzyce. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyciągnęli poszkodowanego z uszkodzonego pojazdu, po czym na noszach przenieśli go w bezpieczne miejsce czekając na przyjazd karetki. Na szczęście był to tylko pokaz
i nikomu nie stało się nic złego, ale czynności wykonywane przez odważnych strażaków były tak realistyczne, że niektóre dzieci pytały, czy to oby nie dzieje się naprawdę. Po pokazie odbyły się konkurencje dla dzieci polegające m.in. na celowaniu wodą z węża strażackiego. Następnie zaprezentowała się Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach z pokazem umiejętności psa policyjnego.
Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Czterokołowców ATV dzieci mogły skorzystać z przejażdżki quadami. Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu przygotowało dla naszych milusińskich konkurs plastyczny oraz sprawiło, że roześmiane buzie dzieci stały się kolorowe i jeszcze bardziej radosne – można było spotkać spidermana, motyla, wróżki i wiele innych bajkowych postaci. Swoje talenty plastyczne dzieci mogły również zaprezentować na specjalnie przygotowanych makietach, które potem służyły jako tło do kolorowych zdjęć – w ten sposób można było choć na chwilę stać się klaunem. Miłośnicy układania klocków lego mogli realizować swoją pasję na kocach rozłożonych na zielonej trawie w parku. Znalazło się również coś dla łasuchów – każdy mógł sam przygotować słodkie ciastko z dostępnych produktów.
Dla chętnych dzieci zorganizowano konkurs „Jeden z dziesięciu”, w którym można było wykazać się ogólną wiedzą o naszym kraju, przyrodzie, muzyce. Pytania wcale nie były łatwe, ale mimo to uczestnicy świetnie sobie z nimi poradzili. Przy namiocie Stowarzyszenia Romów Patra była okazja, by podziwiać stroje romskie, a także zapoznać się z romską kulturą. W parku co jakiś czas spotkać było można chłopców w strojach moro, którzy zapraszali do spróbowania swoich sił na strzelnicy ustawionej bezpiecznie na skraju parku. Dmuchany zamek, wielka zjeżdżalnia oraz cymbergaj były atrakcjami, z których dzieci korzystały równie chętnie. Zainteresowani tańcem mogli porozmawiać z przedstawicielami szkoły tańca Astra, którzy prezentowali swoją ofertę.
Największym zainteresowaniem wśród dzieci – zarówno tych najmłodszych, jak i starszych – była specjalna atrakcja, której jeszcze w Pyrzycach nie mieliśmy: FlowUp! Jest to projekt powstały w celu promowania aktywności sportowych (ekstremalnych i powszechnych), rekreacji, trendów oraz form artystycznych. Szczególną uwagę przykuwał 30 metrowy mobilny tor w formie długiego basenu, który służy do skimboardu, czyli sportu wodnego polegającego na jeździe (ślizgu) na desce po cienkiej warstwie wody. W akademii surfera pod okiem instruktorów skimboardingu dzieci najpierw trenowały, po czym odbywały się zawody. Było głośno, zabawnie i bardzo mokro. Ci mniej lubiący sporty wodne mogli skorzystać ze strefy trenażerów ruchu – tzw. trickoboardu, gdzie na specjalnych deskach rozwija się zdolności motoryczne, a także usprawnia koordynację nerwowo-mięśniową. Przygotowany był także blok zajęć, animacji i rywalizacji wykorzystujący tematykę jazdy na fishboardzie, hulajnodze, longboardzie. Wszystkie zainteresowane dzieci podczas akademii skateboardera mogły nauczyć się podstaw techniki jazdy, a także poznać różnego rodzaju tricki. Dla najmłodszych dzieci odbył się konkurs malowania kredą własnych projektów desek longboardowych, trickbardowych oraz fishboardów, dzięki czemu plac rozpromienił się wielobarwnymi pracami.
Dla najlepszych uczestników wszystkich konkursów i zawodów przewidziane zostały różnego rodzaju nagrody, m.in.: książki, puzzle, gry planszowe, zestawy kreatywne itp., ufundowane przez Burmistrza Pyrzyc Panią Marzenę Podzińską. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia, dzieci puściły w niebo kolorowe balony z helem i wszędzie wokół było przez chwilę tęczowo i wesoło.
Podczas gdy w parku najmłodsi bawili się w najlepsze, to na parterze PDK miał miejsce Pchli Targ. Kilku wystawców zdecydowało się zrobić porządki w piwnicy, garażu i na strychu oraz skorzystali z okazji i wzbogacili się odrobinę. Można było kupić zabawki, ubrania, buty, rower, przedmioty kolekcjonerskie, książki, rękodzieło i wiele innych.
W godzinach wieczornych w parku zaczęła rozbrzmiewać muzyka. Można było posłuchać kapeli biesiadnej Trio, następnie przepięknie zaprezentował się Cygański Zespół Wokalno – Taneczny „Cierchaj”, a ostatnią atrakcją wieczoru był występ zespołu News, który rozbawił publiczność w rytm muzyki disco polo. Po występie fani mieli okazję do wspólnych zdjęć oraz do podpisania wcześniej rozdanych płyt zespołu.
Organizatorem przedsięwzięcia był Pyrzycki Dom Kultury, współorganizatorem Gmina Pyrzyce. Zorganizowanie pożegnania wakacji było możliwe dzięki zaangażowaniu partnerów, czyli: Stowarzyszenie Patra, Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu, Restauracja Park, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Ochotnicza Straż Pożarna z terenu gminy Pyrzyce, ATV Pyrzyce, Szkoła tańca Astra, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Stowarzyszenie Coolturalni, Strzelnica Military Area Marek Gawroński, Kwiaciarnia „Marzenie”, Stowarzyszenie Wilki Pomorza ASG, F.H. STARS Sławomir Kmieciak. Serdecznie podziękowania należą się również sponsorom, którymi byli: Sklep Druczek Pyrzyce, Producent frontów meblowych MANTA Łukasz Kubiak, Producent mebli Feniks Product Sp. z o.o., Kuchnia Domowa Pyrzyce, Stowarzyszenie Skuteczny Samorząd, Kamieniarstwo Meisinger.
Tworzenie takiego przedsięwzięcia, współpraca z ludźmi dobrej woli, z organizacjami i jednostkami gminy i z przyjaciółmi PDK sprawiło radość organizatorom, a cały trud włożony w realizację wydarzenia wart był mnóstwa uśmiechów i radosnych twarzy naszych milusińskich.