Zajęcia plastyczno-kreatywne

Prowadząca: Iwona Małas – lic. Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Szczecińskim, plastyk. Od dwóch lat jest częścią kadry Niepublicznej Szkoły Plastycznej Ars Atelier w Szczecinie, której jest również absolwentką. Interesuje się szeroko pojętą sztuką, ale przede wszystkim bliska jest jej grafika, rzemiosło artystyczne (biżuteria handmade) malarstwo i rysunek. Poza działaniami plastycznymi i technicznymi uwielbia muzykę, gra na gitarze i śpiewa w zespole.

Zapisy u instruktora: tel. 603 594 977
Miejsce zajęć: PDK, Pyrzycka Pracownia Jutra, I piętro.
Wtorek, godz. 17.00-18.00
Środa, godz. 16.00-17.00
Grupa docelowa: dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Odpłatność: 150 zł / miesiąc (w cenie zapewnione wszystkie potrzebne narzędzia i materiały)

Mając na uwadze wydobywanie potencjału twórczego u dzieci, zapraszamy na zajęcia kreatywno -plastyczne, które pozwolą przemawiać najmłodszym ich wyjątkowym, szczerym i niezwykle kreatywnym językiem.

Okres ideoplastyki jest stadium rozwoju, w którym dzieci rysują to co wiedzą i widzą bez ograniczeń technicznych. Wówczas idea świata przewodzi i wyobraźnia działa mocno. Na tym etapie życia dzieci potrzebują swobody wyrażania siebie w sztuce bez narzucania własnych schematów, gotowych rozwiązań i uproszczeń.

Dbając zatem o prawidłowy rozwój dzieci, w ramach zajęć kreatywno-plastycznych będą podejmowane różne działania twórcze.
W programie znajdą się zadania plastyczne rozwijające motorykę małą oraz wspierające wyobraźnię; praca w technikach rysunkowych i malarskich, budowanie form przestrzennych i wiele, wiele innych. Celem jest zdobycie nowych umiejętności, ale przede wszystkim spędzenie czasu w sposób kreatywny i przyjemny.

Konkursy