Strona głównaBez kategoriiPierwsza galeria sztuki w Pyrzycach

Pierwsza galeria sztuki w Pyrzycach

2019-04-04

Miło nam poinformować Państwa, że Pyrzycki Dom Kultury otrzymał w ramach programu Infrastruktura domów kultury 30 000 zł na zadanie: „Zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby prowadzenia i utworzenia Galerii w Pyrzyckim Domu Kultury”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Będzie to długo wyczekiwana szansa na utworzenie pierwszej profesjonalnej niezbędnej przestrzeni ekspozycyjnej – Galerii Sztuki w Pyrzycach.
Obecnie brakuje miejsca do prezentowania własnych osiągnięć plastycznych dzieci, młodzieży i seniorów jak i konfrontowania ich z prezentacjami z zewnątrz.

Inwestycja ta stanowi również szansę na dynamiczny rozwój instytucji i podniesienie jej prestiżu w przestrzeni do tej pory mało rozwijanej z zastosowaniem nowych technologii przy realizacji prac z zakresu sztuki i edukacji. Powstanie Galerii to wzmocnienie instytucji w zakresie edukacji kulturalnej, szansa do eksperymentowania i nauki odważnego myślenia nieopartego na zastanych schematach. Swoim zakresem Galeria będzie angażować do realizacji różne grupy społeczne.