Strona głównaAktualnościPhoto Unplugged – muzyka w obrazach

Photo Unplugged – muzyka w obrazach

2023-05-08

Już na dniach w Pyrzyckim Domu Kultury zagoszczą między innymi Urszula Dudziak, Herbie Hancock, Krzesimir Dębski, Tomasza Stańko, Gail Muldrow i wiele innych gwiazd muzyki bluesowej i jazzowej. Sprawcą tego wydarzenia jest artysta fotografik, malarz i grafik komputerowy pochodzący z Pyrzyc.
12 maja o godz. 17:00 w Pyrzyckiej Galerii Sztuki WIĘCEJ DLA OCZU na parterze Pyrzyckiego Domu Kultury będzie miał miejsce wernisaż niezwykłych prac pt. PHOTO UNPLUGGED – MUZYKA W OBRAZACH.
Autorem jest Ireneusz Jędruch. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w latach 70-tych w Pyrzycach. Przez kilkanaście lat zajmował się malarstwem i grafiką oraz grafiką komputerową. Rewolucja cyfrowa w fotografii sprawiła, że po latach powrócił do fotografowania.
Prezentowana wystawa to zaledwie niewielka część zdjęć zrobionych na koncertach w okresie ostatnich kilku lat. Portrety muzyków z kręgu jazzu i bluesa w sposób niesłychanie emocjonalny pokazują nastrój i podekscytowanie występujące podczas koncertów.
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i fotografii na spotkanie z artystą już 12 maja o godz.17:00 do galerii WIĘCEJ DLA OCZU w Pyrzyckim Domu Kultury.