Strona głównaBez kategoriiPyrzyckie/”Sanktuarium Folkloru” video 360 cz. 2/4 „Matka pięknej miłości”/Sanktuarium Maryjne w Brzesku/Pyrzyce

Pyrzyckie/”Sanktuarium Folkloru” video 360 cz. 2/4 „Matka pięknej miłości”/Sanktuarium Maryjne w Brzesku/Pyrzyce

2020-10-13

20. września 2020r. po raz pierwszy odbył się koncert muzyki folklorystycznej i realizacji filmowej 360 w Sanktuarium Maryjnym w Brzesku (powiat Pyrzycki), gdzie znamienici muzycy z Kapeli ludowej Pyrzyczanie wystąpili dla słuchaczy online.
Starannie dobrany repertuar którego w całości autorką jest kierownik kapeli Agnieszka Urbańska oraz wyjątkowe wnętrza renesansowe/barokowego kościoła z niepowtarzalną akustyką, były niezwykłym atutem dla odbiorców.
Wykonane przez zespół utwory nawiązywały do charakteru polskich tańców narodowych jak mazur i polonez a poszczególne teksty pieśni odnosiły się do życia i działalności poszczególnych rodzin, które przybyły po wojnie na ziemie zachodnie.
Nieprzypadkowy był również wybór miejsca. Kościół w Brzesku słynie jako jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków sakralnych w Zachodniopomorskim. Jego patronem jest Maryja zwana tutaj również Matką Bożą Ludzi Pracy i Opiekunką Ludu Wiejskiego.

Koncert został zarejestrowany w technice 360, co pozwala na otworzeniu na YouTube i czasie rzeczywistym docenić zarówno walory muzyczne jak i architektoniczne obiektu.

Przypominamy, że wystarczy wejść na YT: www.youtube.com/watch?v=8wRcJQUWov8
(i obracać telefonem, lub na komputerze pilocikiem u góry w lewym rogu) i podziwiać kolejną część koncertu na żywo. Lajkujcie, komentujcie! Czekamy na informacje jak Wam się podoba!

Wystąpili:
Kapela Ludowa Pyrzyczanie w składzie:
Agnieszka Urbańska – skrzypce I i wokal
Julia Boczkowska – skrzypce II
Teresa Grzybowska – skrzypce sekund
Agnieszka Krutin – wokal
Gabriel Oświeciński – klarnet, wokal
Mariusz Rutkowski – akordeon, wokal
Jan Krzywda – kontrabas

Muzyka:
Pieśń „Matka pięknej miłości” – muz. Agnieszka Urbańska
Kierownictwo i aranżacja – Agnieszka Urbańska

Realizacja wizualna:
Rafał Roguszka – koncepcja programowa, kierownictwo produkcji
Paweł Burda – zdjęcia i montaż
Ryszard Zgłobicki – obsługa techniczna
Agnieszka Urbańska – koordynator projektu

Podziękowania:
Janusz Skoczeń – proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej pw. Narodzenia NMP w Brzesku.
W klipie wykorzystano częściowo zrekonstruowane tradycyjne Stroje Pyrzyckie.
Projekt Sanktuarium Folkloru – jest realizowany w ramach zadania pt. „Spotkania z Folklorem w Pyrzycach online” dofinansowanego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pyrzycki Dom Kultury
Pyrzyce 2020

Pyrzycki Dom Kultury Kapela Ludowa Pyrzyczanie Gmina Pyrzyce