Strona głównaAktualnościZIELONO TU! Kulturalna ławeczka pyrzyckiego społecznika

ZIELONO TU! Kulturalna ławeczka pyrzyckiego społecznika

2023-10-17

Mimo niesprzyjającej prognozy i porannej ulewy dla nas zza chmury wyszło piękne Słońce

W sobotę 14 października Stowarzyszenie Coolturalni przy wsparciu Pyrzycki Dom Kultury zorganizowało akcję wspólnego sadzenia drzewek, krzewów, kwiatów.

W inicjatywie wzięli udział również mieszkańcy, którym tak jak nam zależy na tworzeniu zielonych i przyjaznych przestrzeni w naszym mieście. Wcześniej odnowione zostały ławki, które stały zniszczone i bezużyteczne. Bo po co kupować nowe, jak można wykorzystać to co jest?

I tak powstała kulturalna ławeczka pyrzyckiego społecznika, będąca symbolem człowieka zaangażowanego w sprawy lokalnej społeczności.

Albert Einstein powiedział: „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi”. Ten cytat świetnie pasuje do człowieka Społecznika, dlatego to właśnie te słowa zdobią teraz wejście do PDK, gdzie mamy swoją siedzibę.

Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży z 37 Gromada Zuchowa „Iskierki” w Pyrzycach, ich rodzicom, druhnie Nikoli Dixa oraz druhom Damianowu Subotowiczowi oraz Pawłowi Reteckiemu. Miło nam, że pomimo tylu harcerskich obowiązków znaleźliście czas i zaangażowaliście się w nasze działania.

Była z nami również osoba, która często swój prywatny czas poświęca na nasze lokalne aktywności: Kasia Stępień. Kasiu dziękujemy, że jesteś wszędzie tam, gdzie potrzebne są ręce do pomocy.

Koordynacja: Ewa Hancz
Zaangażowanie merytoryczne: Katarzyna Pluta, Eliza Karwowska
Organizacja: Marzena Cielek, Katarzyna Pluta, Krzysztof Oszczyk, Ryszard Zgłobicki, Piotr Lasocki
Grafika, foto, film: Romuald Fijałkowski.
Pomoc w doborze roślinności: Pani Maria Malinowska

Projekt „Zielono tu! Kulturalna ławeczka pyrzyckiego społecznika” jest realizowany przez Stowarzyszenie Coolturalni w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Pomorze Zachodnie I Program Społecznik

Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

#PomorzeZachodnie I #ProgramSpołecznik I #społecznik I #KARR