Strona głównaAktualności„NATURAlne atrakcje w kreatywne wakacje!

„NATURAlne atrakcje w kreatywne wakacje!

2023-07-13

„NATURAlne atrakcje w kreatywne wakacje!” to tygodniowy cykl zajęć, które odbywały się w Pyrzyckim Domu Kultury w dniach 3-7 lipca 2023r. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu i współpracy ze Stowarzyszenie Coolturalni mogły być one bezpłatne.

Oprócz zajęć przyrodniczo-artystycznych były też warsztaty krawieckie oraz zajęcia muzyczno-taneczne.

Tańcowała igła z nitką… czyli pierwsze próby haftu. Z pełnym zaangażowaniem i skupieniem dzieci wycinały wzór misia, haftowały oczy, noski i uśmiechy swoich przyszłych przytulanek. Potem zszycie warstw, wypełnianie watą i gotowe. Następnie przyszedł czas na poduszki. Przydały się tutaj farby i pisaki do tkanin, a w ruch poszły maszyny do szycia. Podobnie było podczas szycia worków na obuwie. Jak wygląda ścieg prosty? Dzieci już na pewno to wiedzą.

Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia, ale tej nie brakowało naszym uczestnikom. Stworzyli dla siebie coś indywidualnego, wyjątkowego, swoje własne rękodzieło. Wszystko to w Pyrzyckiej Pracowni Jutra.

Zajęcia taneczne nie mogły obyć się bez święcącej aktualnie triumfy „Belgijki”, ale ponieważ uczestnicy warsztatów okazali się być bardzo roztańczoną i utalentowaną grupą tańczyli jej MEGA TURBO przyśpieszoną wersję! Oprócz tego były gry i zabawy ruchowe, mnóstwo energii, ekscytacji i radości !

Dziękujemy za ten WSPANIAŁY CZAS z Wami! Drodzy rodzice i opiekunowie, to była wielka przyjemność gościć u nas Wasze POCIECHY.

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

#NOWEFIO I #NIW sfinansowano ze środków @Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO I Komitet do spraw Pożytku Publicznego