Strona głównaBez kategoriiNASZA KŁÓDKA MIŁOŚCI

NASZA KŁÓDKA MIŁOŚCI

2018-02-10

PlakatWrocław ma swój most, Międzyzdroje molo, Pyrzyce będą miały… rowery. Wyraź swoje uczucie do ukochanej osoby, weź Kłódkę Miłości i zawieś ją na rowerach zakochanych. Pyrzycki Dom Kultury oraz Stowarzyszenie „Rowerowe Pyrzyce” zaprasza wszystkich w Walentynki 14 lutego 2018 r. (środa) o godz. 16:30 – główne wejście do budynku PDK.
Zwyczaj wieszania na mostach kłódek miłości został spopularyzowany przez pisarza Federico Moccia w powieści „Tylko Ciebie chcę” z 2006. Opisał w niej parę zakochanych, którzy zawieszają kłódkę na moście Mulwijskim w okolicach Rzymu, zaś klucz wrzucają do Tybru. Ten gest miał ich zabezpieczać przed rozstaniem i zagwarantować szczęśliwe życie we dwoje. Zakochani zaczęli też obciążać swoją miłością mosty w Paryżu, Wilnie Wrocławiu czy Bolonii. Obecnie w większości krajów europejskich istnieją
miejsca,
gdzie masowo wiesza się kłódki miłości.

Najsłynniejsze mosty z kłódkami miłości w Polsce to most Poniatowskiego w Warszawie, most na wyspę Młyńską w Bydgoszczy, most przy ulicy Korzennej w Gdańsku, kładka Ojca Bernatka w Krakowie czy most Groszowy na Wyspę Pasiekę w Opolu. Kładki miłości wieszane są również w innych miastach Polski – w Szczecinie, Poznaniu czy Rzeszowie. Wszędzie są mosty i kładki. Pokazały się również Ławeczki Zakochanych. My chcemy być oryginalni. Stawiamy na rowery. Mała kompozycja przestrzenna przed domem kultury gdzie można będzie zawieszać kłódki, ma symbolizować miłość do ukochanej osoby jak i miłość do miasta czy do… rowerów. Do rodzinnego aktywnego spędzania czasu. Niech to miejsce stanie się najkochliwszym punktem w mieście.