Strona głównaBez kategoriiFinał 26 WOŚP – Pyrzyce 2018′

Finał 26 WOŚP – Pyrzyce 2018′

2018-01-17

Już po raz dwudziesty szósty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Pyrzycach kwestowanie na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków zaczęło się już
z samego rana. Krótko po odprawie o godz. 9:00 z Pyrzyckiego Domu Kultury wyruszyli wolontariusze z puszkami i serduszkami. Parę minut po 15:00 rozpoczęły się występy artystyczne i licytacje a wszystko zakończyło tradycyjne Światełko do Nieba. Serce i zaangażowanie włożone w organizację finału opłacało się. Pyrzyczanie wsparli orkiestrę kwotą 37,500 zł.

Pyrzycki sztab, który jak co roku organizowany jest przy Zespole Szkół nr 1 dowodzony był przez panią Edytę Sójkę. Grupa młodych ludzi już od kilku dni miała pełne ręce roboty. Do licealistów tradycyjnie dołączyła grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 CKU. To oni przygotowywali między innymi łakocie na sprzedaż w specjalnej kawiarence. Apogeum jednak przypadło na niedzielę. Orkiestrowe granie na całego wystartowało tuż po piętnastej. W holu domu kultury zaczyna działać Fabryka Dobrego Czasu. Na scenie istny kalejdoskop wykonawców od breakdance przez występ przedszkolaków po hip-hop i disco-polo. Wokalne popisy rozpoczęły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 pracujące pod okiem pana Piotra Marcinkiewicza a następnie małe wizytówki młodziutkich instrumentalistów z Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej. Po nich piosenki z tekstem zaśpiewała Sandra Niekorek a Hanna Rojek zaproponowała rockową balladę „Imagine” Johna Lennona.
W klimat disco-polo starał się nas przenieść Czarek Piechnik natomiast szczecińskie trio STP (Remik, Sleepy i DJ Dominic Delay) mocnym bitem zakomunikowało zmianę władzy na scenie na rzecz hip-hopu. Na zakończenie muzycznej podróży wystąpiła Aleksandra Falkowska – głos warty zapamiętania.

Oczywiście między występami cyklicznie pojawiali się aukcjonerzy prowadzący licytacje różnorodnych fantów. Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, dyrektor PDK Rafał Roguszka, Edyta Sójka, Małgorzata Piotrowska, Romuald Fijałkowski i Rafał Remont zachęcali na zmianę do kupna podarowanych na aukcję przedmiotów. Nabywać można było różne cuda. Fotel, narty, medale, koszulki, talony i roboty kuchenne, kalendarze i sery dojrzewające. Sprzedaż trwała, można powiedzieć do ostatnich sekund Finału. Równocześnie przed budynkiem PDK sprzedawano zupę, herbatę, pajdy chleba ze smalcem a strażacy z OSP serwowali pieczoną kiełbasę z ogniska. Chęć zakupów a tym samym wsparcie finansowe Orkiestry spowodowało małe opóźnienie Światełka do Nieba. Nie mniej w tym roku zabłysło ono swoim pełnym blaskiem a to dzięki Marcinowi Michalskiemu z CATERING PYRZYCE i Komitetowi Rodzicielskiemu przy ZS nr 1 w Pyrzycach.

W imieniu sztabu i organizatorów tegorocznego 26 Finału WOŚP dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wspomogli zarówno finansowo, jak i przedmiotami przeznaczonymi na licytację i loterię fantową. Dziękujemy Pyrzyczanom zapełniającym puszki i biorącym udział w licytacjach. Dziękujemy wszystkim, którzy zagrali w Orkiestrze. Do zobaczenia za rok.