Strona głównaBez kategorii„Film balkonowy” w kinie PDK

„Film balkonowy” w kinie PDK

2022-06-07

Czy każdy może zostać bohaterem filmu? Okazuje się, że tak, udowadnia nam to reżyser „Filmu balkonowego”, Paweł Łoziński.
Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego „świeckim konfesjonałem” powstał film o nas samych – w „Filmie balkonowym” każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.
23 czerwca o godz. 17:00, w ramach Pyrzyckiego Klubu Filmowego proponujemy , film dokumentalny, mozaikę ludzkich historii, które uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie.
Przypominamy, że dobre kino zawsze zobaczycie w Pyrzyckim Klubie Filmowym, a dobre rozmowy to tylko z Marta Hołownia z Ważka Pracownia.
Bilety dostępne są na biletyna.pl/Pyrzyce/Pyrzycki-Dom-Kultury oraz w biletomacie w holu PDK. Kasa biletowa Kino PDK czynna godzinę przed seansem.
W filmie wykorzystano kadry z filmu „Film balkonowy” w reżyserii reż. Paweł Łoziński, 2021/ materiały promocyjne dystrybutora Against Gravity.