Strona głównaBez kategoriiFerie z PDK

Ferie z PDK

2019-02-12

Ferie start

Śpiewająco wystartowaliśmy z Feriami 2019. O godzinie 10:00 rozpoczęły się warsztaty muzyczne. Zajęcia poprowadziła Agnieszka Urbańska. W sali obok od 11:00 już czekały Marzena Cielek i Kasia Pluta. Tym razem propozycja warsztatów plastycznych, temat jak najbardziej na czasie – maska karnawałowa. Uśmiechu i zabawy było co niemiara a przy okazji nauka slangu bardzo młodzieżowego. Instruktorki i fotoreporter poznali co oznacza XD, XP, TikTok, melanż a „Psi Patrol”, że to już staroć.

Na fali

Kolejny dzień FERII z PDK i kolejna propozycja warsztatów. Tym razem zajęcia NA FALI czyli abc młodego radiowca. Rafał Remont szef Młodzieżowego Radia Internetowego PYRZYCE FM krok po kroku ilustrował pracę dziennikarza radiowego. Grupa poznała zasady realizacji nagrań dźwiękowych. Dzieci zobaczyły reżyserkę – pomieszczenie z przeznaczeniem do miksowania i masteringu oraz miejsce gdzie przeprowadzane są wywiady. Z założenia studio nagraniowe to pomieszczenia zaprojektowane przez akustyka, tak aby uzyskać optymalnie wyciszone warunki podczas nagrywania audycji. Wiktor Zarębski dziennikarz Pyrzyce FM, realizował pierwsze poczynania bardzo młodych radiowców. Były trafne pytania, były wyczerpujące odpowiedzi, była magia radia.

Czas na dekupaż

Czwarty dzień Ferii z PDK i kolejne warsztaty. Tym razem technika dekoracji zwana Decoupage (dekupaż). To sposób zdobienia polegający na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Kolorowe wycinanki umieszczamy praktycznie na każdą powierzchnię: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik czy ceramika. Najczęstsze fragmenty przyklejane na dzisiejszych zajęciach to serduszka i elementy ludowe. Nic dziwnego, przed nami Walentynki i Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Zajęcia poprowadziła Marzena Cielek.