Strona głównaBez kategorii„Europa z naszej ulicy” – konkurs

„Europa z naszej ulicy” – konkurs

2017-11-15

13 listopada 2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Jeszcze tylko kilka dni zostało, aby zgłosić się do konkursu „Europa z naszej ulicy” i wygrać wyjazd do Brukseli.
Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem, z którym musi się ona zmierzyć to odnalezienie wspólnego mianownika pomiędzy najbliższą okolicą a europejską wspólnotą – jej tradycją i wartościami. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 listopada.
– Temat może wydawać się skomplikowany, ale to tylko pozory! Gdy sięgniemy głębiej okazuje się bowiem, że ślady naszej wspólnej europejskiej teraźniejszości i przeszłości widoczne są nawet w najmniejszych miejscowościach, że w europejskiej wspólnocie jesteśmy bardziej zakorzenieni niż nam się wydaje – mówi Maria Holzer Dyrektorka Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, organizatora konkursu.
Co trzeba zrobić, aby stać się szczęśliwcem, który wyjedzie do Brukseli? Przede wszystkim przesłać do 22 listopada do Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży opis pomysłu, w którym zawarta zostanie opowieść o wspólnocie jaką widzimy pomiędzy Europą a najbliższą okolicą. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, film, makieta, słuchowisko radiowe, cykl artykułów prasowych. Uczestnicy mogą też przeprowadzić badania, wywiady dotyczące np. wpływu europejskich tradycji na lokalną społeczność lub postaci historycznych, związanych z lokalną społecznością, a ważnych dla Europy. 
Każdy pomysł i forma są w cenie. Na tym etapie wystarczy wysłać szkic planowanego działania. Najwyżej ocenione prace przejdą do drugiego etapu, czyli realizacji projektu. Jury weźmie pod uwagę aktualność projektu, umiejętność pracy w grupie, a także atrakcyjność formy prezentacji i możliwość zaprezentowania projektu we własnych środowiskach. 
Do konkursu zaproszona jest młodzież w wieku od 16 do 19 lat. Zgłosić mogą się grupy od 4 do 6 osób.
Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.
Organizatorami konkursu są Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Fundacja Liberalna Edukacja.

Zgłoszenia i szczegóły konkursu dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży

pod linkiem http://bit.ly/Konkurs_Europa_z_naszej_ulicy

Kontakt: Karolina Szymańska
Email: pcyf@pcyf.org.pl
Tel. 501 712 453