Strona głównaAktualności„EkoWizja Pyrzyc” i „Zielono tu”

„EkoWizja Pyrzyc” i „Zielono tu”

2023-07-04

10 000 dla Stowarzyszenie Coolturalni na wspólne działania z Pyrzycki Dom Kultury.

30 czerwca, Ewa Hancz – Prezes Stowarzyszenia Cooltrualni, ale też dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury podpisała z Panią Natalią Wegner – Prezesem Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 2 UMOWY na udzielenie mikrodotacji w ramach Programu Społecznik 2022-2024:

„EkoWizja Pyrzyc” to konkurs z nagrodami skierowany do uczniów klas 1-3, dot. wykonania makiet przestrzennych, które przedstawiać będą charakterystyczne dla naszego miasta/gminy elementy – baszty, mury, DOM KULTURY. Liczyć się będą pomysły pro-ekologiczne. Prace zostaną oczywiście zaprezentowane w pyrzyckiej galerii sztuki WIĘCEJ DLA OCZU. Będzie jeszcze niespodzianka ale o tym w swoim czasie.

„ZIELONO TU! Kulturalna ławeczka pyrzyckiego społecznika” – przed wejściem do PDK, gdzie znajduje się również siedziba Stowarzyszenia Coolturalni, wygospodarujemy miejsce odpoczynku w otoczeniu kwiatów i krzewów z ławeczką społecznika, która będzie symbolem człowieka zaangażowanego w sprawy naszej lokalnej społeczności.

Realizację projektów rozpoczniemy we wrześniu.

Zespół projektowy: Ewa Hancz, Katarzyna Pluta, Eliza Karwowska.

Umowy zostały podpisane w obecności Pana Olgierda Kustosza – Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pana Marcina Przepióry – Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Ważne i potrzebne działania społeczników wspiera i była dziś obecna z nami Pani Magdalena Pieczyńska – dyrektorka Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Ewa Gąsiorowska – Nawój – Wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego.

Gratulujemy wszystkim organizacjom pozyskania dofinansowania na jakże wspaniałe inicjatywy!

Projekty realizowane będą w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Pomorze Zachodnie I Program Społecznik I

Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

#PomorzeZachodnie I #ProgramSpołecznik I #społecznik I #KARR