Strona głównaAktualności„CO W DUSZY GRA…” ekspozycja grafik

„CO W DUSZY GRA…” ekspozycja grafik

2023-12-06

8 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy do galerii WIĘCEJ DLA OCZU na niecodzienną ekspozycję grafik „CO W DUSZY GRA…”

Wystawa ta to subiektywny przegląd linorytów barwnych, traconych oraz kolaży, złożony z trzech cykli prac: linorytów górskich, linorytów leśnych oraz grafik inspirowanych ptasimi murmuracjami.

Autorką grac jest Aneta Szoltis-Mencina – graficzka, linorytniczka, pedagożka. Mieszka i pracuje w Częstochowie. Dziesięć lat temu wywróciła całe swoje życie do góry nogami – w wieku 33 lat zrezygnowała z pracy i rozpoczęła stacjonarne studia artystyczne. W 2016 r. z wyróżnieniem obroniła dyplom licencjata z grafiki warsztatowej pod kierunkiem doktora Witolda Zaręby na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Pracuje intuicyjnie i spontanicznie, a matryca graficzna jest dla niej polem nieograniczonych możliwości. Najbardziej ceni grafikę artystyczną za jej nie oczywistość ostatecznego rezultatu. Specjalizuje się w linorycie traconym i barwnym.

Jej grafiki znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytani, Holandii, Szwecji, USA. Bierze udział w wystawach zbiorowych i konkursach artystycznych.

Od piątku 8 grudnia prace Anety Szoltis-Menciny można będzie oglądać w Pyrzyckiej Galerii Sztuki WIĘCEJ DLA OCZU.

Ważna informacja! W trakcie otwarcia wystawy można będzie zakupić grafiki Pani Anety. Wszystkich wrażliwych na sztukę pyrzyczan gorąco zapraszamy na wernisaż.