Strona głównaBez kategoriiBabski wieczór w kinie PDK

Babski wieczór w kinie PDK

2016-11-07

4 listopada br., w ramach Babskiego Wieczoru Filmowego zorganizowanego w Pyrzyckim Domu Kultury, specjalnie dla Pań wyświetlono film pt.: „Nie ma mowy”. Film opowiada o jednej z najtrudniejszych sytuacji, jaka może nam się przydarzyć – o utracie bliskiej osoby. Jak funkcjonować, kiedy nasze życie w ciągu jednej sekundy zmienia się, jak dać sobie szansę na szczęście? To nie są łatwe tematy, ale w tym filmie opowiedziano o nich delikatnie, z wyczuciem, bez patosu.

 Po seansie nastąpiło losowanie upominków w postaci kosmetyków, a tych – jak wiadomo – kobietom nigdy dość.

 Kolejnym punktem wieczoru było spotkanie z Panią Natalią Kibałą, mającą ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pani Natalia pracuje w gimnazjum w Przelewicach jako pedagog szkolny i oligofrenopedagog, prowadzi zajęcia na temat przeciwdziałania agresji czy przemocy w rodzinie, współpracuje z kuratorami. Rozmowa dotyczyła relacji dzieci z rodzicami, Panie dyskutowały o emocjach towarzyszących dorastającej buntującej się młodzieży, o tym jak być konsekwentnym rodzicem, kiedy i jak reagować, jak negocjować z dziećmi, jak budować swój rodzicielski autorytet i co robić lub czego nie robić, aby by go nie stracić.

 Dyskusja była bardzo żywa i pewnie trwałaby dłużej, bo tematów było mnóstwo, jednak na Panie czekał słodki poczęstunek w restauracji Park. Przy kawie i pysznym serniku i szarlotce Panie mogły spędzić miło wieczór, zawrzeć nowe znajomości i zrelaksować się.

 Już dziś zapraszamy na kolejne babskie wieczory, o których będziemy informować na bieżąco.