Strona głównaAktualnościPiknik Ekologiczny i nie tylko…

Piknik Ekologiczny i nie tylko…

2023-08-21

Pomorze Zachodnie, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz Pyrzycki Dom Kultury zapraszają do wspólnej zabawy podczas rodzinnego pikniku ekologicznego.

27 sierpnia o godzinie 13:00 w parku przy PDK odbędzie się Piknik Ekologiczny pn. „Skąd się bierze prąd?”
Dowiemy się, jak ograniczyć zużycie prądu w życiu codziennym, czym jest „Godzina dla Ziemi” i „Dzień Energetyka”.

W programie:
warsztaty ekologiczne zachęcające do troski o naturę: zero waste i less waste, oszczędzanie wody, zielona energia, model działającej elektrowni wiatrowej produkującej prąd na oczach uczestników
– dyskusje i prelekcje
– konkursy
– animatorzy dla dzieci
– balonowa łąka pełna motyli i kwiatów
– latawce, wielkie bańki mydlane
– malowanie twarzy
– dmuchańce

Czeka na Was duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań!

Wydarzenie uświetni koncert Julii Bury – 21-letniej wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. Jej pierwszy debiutancki singiel ukazał się w 2017 roku, w maju 2022 roku debiutancka EPka pt. „Pamiętnik”, a w sierpniu singiel „Słomki”, które powstały przy współpracy z m.in. Marcinem Liberem Piotrowskim. Dotychczas dała się poznać na scenach w wielu polskich miastach wygrywając festiwale autorskie oraz występując jako support przed m.in. Ralphem Kaminskim, Mery Spolsky, czy Lady Pank.

Udział w evencie jest bezpłatny

„Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region. Jego celem jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.